KONTAKTY

soukromé (neobchodní) informační stránky

NOVINKY

arr3Nástup do školy a školkyVÝROBKY UVEŘEJNĚNÉ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JSOU SCHVÁLENY JAKO DOPLŃKY STRAVY. NEJSOU LÉKEM - NELZE... arr3Pylox (Helicobacter pylori ) Trávicí potíže - bolesti v břišní oblasti, nadýmání, nechutenství, nevolnost, zvracení, nutkáním... arr3Regenerace v Pentagramu© Základním sortimentem společnosti Energy je pět širokospektrálních regeneračních přípravků,...

Gemmoterapie a tinktury / Gemmoterapeutika

Prosíme, pokračujte ve výběru v podmenu levého sloupečku (nebo z této stránky), dle toho zda Vás zajímají:

Principem gemmoterapie je léčebné využití zárodečných tkání - pupenů, kořínků, mladých listů či  výhonků (letorostů). Jak zjistil v r.1952 belgický lékař Paul Henry na základě množství pokusů s rostlinnými látkami, v pupenech mají rostliny uschován nejcennější genetický materiál, určený k jejich dalšímu růstu. Zárodečné tkáně rostlin obsahují více účinných látek než kterákoliv jiná část rostliny. Pupen (latinsky gemmon) obsahuje hormony, enzymy, stopové prvky, vitamíny a další látky, kterých má zejména při onemocnění lidské tělo nedostatek. Dr. P.Henry po odzkoušení výtažků z pupenů došel k závěru, že jejich účinky jsou příliš silné a upravil tinkturu homeopaticky (potencováním na 1 desetinnou hodnotu D1), aby tak došlo k jejímu zředění. Gemmoterapeutikum spojuje výhody alopatického a homeopatického postupu - tj. léčivé substance jsou v přípravku obsaženy ještě v měřitelných koncentracích, ale již natolik zředěných, že začíná převládat působení homeopatické informace.

Gemmoterapie začíná detoxikací organismu podáním drenážního prostředku, tj.především břízy, která se užívá alespoň 3 - 4 dny (event. pupenu buku nebo dubu). Výtažky z pupenů se obvykle dávkují na 1 kg váhy = 1 kapka. Výtažky z pupenů svou stimulační silou povzbuzují imunitu.

Gemmoterapii je možné kombinovat s jinou léčbou. V ČR se gemmoterapií zabýval Josef A. Zentrich a Ing. Jiří Janča, kteří jako první o této metodě v roce 1997 referovali. V r.1998 začala gemmoterapeutika vyrábět v ČR Mgr. Jarmila Podhorná. Autorka těchto bylinných kúr doporučuje na začátku nejprve organismus očistit podáním tzv. drenážního prostředku. Nejčastěji používaná tinktura z březových pupenů má celkově očistný účinek a podporuje činnost jater a slinivky. Tím dojde k odbourání a vyplavení toxických látek z těla. Poté navazují léčebné kúry, indikované podle druhu nemoci. U jednotlivých kúr stanovila autorka počty kapek na 1 kg hmotnosti člověka a den. Kúra probíhá po dobu 3 - 12 týdnů, podle závažnosti onemocnění. Tinktura se užívá před jídlem, obvykle 2 – 3x za den ...

Gemmoterapii můžeme použít u každé nemoci a dokonce i u nejasné příčiny onemocnění. Působí bez vedlejších účinků a umožňuje čištění těla přirozenou cestou. Zlepšuje se imunita a funkce centrální nervové soustavy. Tělo se během léčebné kúry také celkově omladí a posílí. Gemmoterapie je léčbou přírodní, alternativní, je obvykle pomalejší než léčba klasická a proto rozhodnout se pro ní musí každý sám. Přesto bude mít i v budoucnu pevné místo při léčení civilizačních nemocí i pro udržení homeostázy člověka ohroženého civilizačním stresem.

Řadit podle 
Výrobce 

Pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu trávicího

 Posílení imunity Posílení organismu oslabeného z

 Zvyšuje vitalitu mužů Udržuje správnou funkci

 Podpora mentálních funkcí Fyzické a psychické

 Tiší kašel, usnadňuje odkašlávání, přináší

 Harmonizace hormonální soustavy, udržování její

 Publikace Byliny léčí je učebnicí v oblasti

 Odborná literatura uvádí že tato směs, která

 Odborná literatura uvádí že směs pupenů dubu,

 Odborná literatura uvádí že pupeny jalovce

 V pupenech stromů a rostlin se nachází obsahové

 Odborná literatura uvádí že pupeny arálie

 Odborná literatura uvádí že pupeny bacopy mají

 Odborná literatura uvádí že pupeny bazalky

 Odborná literatura uvádí že pupeny bělotrnu

 Trávicí potíže Zklidňují podráždění nervového

 Odborná literatura uvádí, že pupeny borovice

 Odborná literatura uvádí, že pupeny borůvky působí

 Odborná literatura uvádí, že pupeny březových

 Odborná literatura uvádí, že pupeny břízy

 Odborná literatura uvádí že pupeny brusinky působí

 Odborná literatura uvádí, že pupeny buku pomáhají

 Odborná literatura uvádní blahodárné působení

 Odborná literatura uvádí, že černý rybíz

 Odborná literatura uvádí, že společné působení

 Odborná literatura uvádí, že směs pupenů černého

 Odborná literatura uvádí: pupeny černého rybízu a

 Odborná literatura uvádí že spojením pupenů

 Odborná literatura uvádí že pupeny divizny jsou

 Odborná literatura uvádí, pupeny dubu zklidňují

 MGEwNmRm