KONTAKTY

soukromé (neobchodní) informační stránky

NOVINKY

arr3Nástup do školy a školkyVÝROBKY UVEŘEJNĚNÉ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JSOU SCHVÁLENY JAKO DOPLŃKY STRAVY. NEJSOU LÉKEM - NELZE... arr3Pylox (Helicobacter pylori ) Trávicí potíže - bolesti v břišní oblasti, nadýmání, nechutenství, nevolnost, zvracení, nutkáním... arr3Regenerace v Pentagramu© Základním sortimentem společnosti Energy je pět širokospektrálních regeneračních přípravků,...

Kosmetika s hojivými účinky / Čaga

Krémy obsahují extrakt vyrobený z houby Inonotus Obliquus, která je známá pod názvem Rezavec šikmý či choroš Čaga. Houba má černý, nepravidelný povrch s hlubokými zářezy, připomíná hromádku spáleného uhlí, na řezu má tabákovitě hnědavé zabarvení. Její průměr se pohybuje od 30 do 50 cm, váží 3 - 5 a více kg, roste 10 - 20 let. Roste hlavně na břízách (zejména v Rusku na Sibiři) a žije z mízy stromu. Sbírá se pouze na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Vyskytuje se i na jilmu, jeřabině, jasanu, ale léčivé účinky má právě čaga rostoucí na bříze.

Hlavní účinnou složkou Čagy je melanin, který podle současných výzkumů brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály, stabilizuje buněčné membrány a působí jako silný imunomodulátor, má rovněž antimykotické a antivirové účinky. Dále v Čaze najdeme dvojsytné alkoholy ze skupiny triterpenů jako betulin, inoitociol a obliquol, dále polysacharidy, steroidy, chromogeny, lignin, puriny, kyselinu čagovou, která je podobná kyselině huminové (asi na 60%), buničinu, soli křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, sodíku, zinku, mědi, manganu a draslíku.

Krémy této řady povzbuzují látkovou výměnu v kůži, mají protizánětlivý a velmi dobrý hojivý efekt na čerstvé šrámy, jakékoliv typy ran včetně pooperačních, jizvy po akné a nejrůznější zatvrdliny a jsou efektivní i při takových problémech jako jsou hemeroidy. Díky silnému antivirovému účinku Čagy (hlavně papilomaviry) jsou vhodné pro ošetření různých druhů bradavic, kožních novotvarů a oparů.

Řadit podle 
Výrobce 

Pro prevenci bolestíí svalů, kloubů a zad při

 Nedostatečnost krevního oběhu dolních končetin

 Vyniká při hojení šrámů, jizev a nejrůznějších

 Chrání před nepříznivými klimatickými vlivy Pleti

 Reguluje nadměrnou produkci mazových žláz Stahuje

 Optimálně chrání, regeneruje a vyhlazuje pokožku -

 Zklidňuje přecitlivělou pokožku Odstraňuje zarudlé

 Působí antibakteriálně protizánětlivě a podporuje

 Vyhlazující a omlazující efekt (zejména otoky a

 


ZGUwZTIzM