KONTAKTY

soukromé (neobchodní) informační stránky

NOVINKY

arr3Nástup do školy a školkyVÝROBKY UVEŘEJNĚNÉ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JSOU SCHVÁLENY JAKO DOPLŃKY STRAVY. NEJSOU LÉKEM - NELZE... arr3Pylox (Helicobacter pylori ) Trávicí potíže - bolesti v břišní oblasti, nadýmání, nechutenství, nevolnost, zvracení, nutkáním... arr3Regenerace v Pentagramu© Základním sortimentem společnosti Energy je pět širokospektrálních regeneračních přípravků,...

Podle bylin / Ženšen

Úvodem je třeba zmínit, že existuje mnoho druhů Panax, což vede v literatuře k určitým zmatkům. Nejrozsáhleji však byly prozkoumány \"\"a nejvíce se používají dva druhy ženšenu, Panax ginseng (znám též, jako „čínský“ či korejský ženšen ) a Panax quinquefolius, jinak známý jako „americký ženšen“.

Další botanický druh se sice běžně nazývá „sibiřský ženšen“ (Eleutherococcus senticosus), nejedná se ale o pravý ženšen, ale o blízce příbuznou rostlinu, která se v typickém případě využívá jinak než čínský, korejský nebo americký ženšen.

Ženšen je jak pro čínské, tak pro domorodé americké bylináře nanejvýš uznávanou bylinou již od dávných dob. Jak tito staří léčitelé věděli, tato bylina pomáhá zachovat rovnováhu mysli i těla. Východní medicína pokládá ženšen za nejlepší léčebný prostředek, protože reguluje tok energie a napomáhá znovuzískání funkční rovnováhy orgánových systémů a tak poskytuje tělu příležitost se přirozeně uzdravit. Ženšen je v Číně používán po tisíce let a stále zůstává základní složkou stovek bylinných kombinací. Ženšen má na východě řadu běžných názvů, říká se mu „božská bylina“, „kořen života“, „kořen dlouhověkosti“, „příslib nesmrtelnosti“.
Čínský ženšen versus americký ženšen
  • Asijský ženšen (kořen) - Panax ginseng
Podle tradiční čínské medicíny podporuje Panax ginseng jangovou energii (má ohřevné účinky), zlepšuje krevní oběh, zvyšuje prokrvení, revitalizuje a napomáhá zotavení ze slabosti po nemoci a stimuluje tělo.
  • Americký ženšen (kořen) - P. quinquefolius
Podle tradiční čínské medicíny podporuje americký ženšen jinovou energii (má ochlazující účinky), odstraňuje nadbytek jangu (horkosti) z těla a uklidňuje tělo. Většina severoamerického ženšenu pochází z kanadských provincií Ontario a Britská Kolumbie a z amerického státu Wisconsin.

Poměr dvou hlavních složek ženšenu se u asijské a americké varianty různí, což může být příčinou jejich excitační versus tonizační povahy.
Řadit podle 
Výrobce 

Povzbuzující nápoj pro ty co neholdují kofeinu.

 Rychlé doplněníé energie při vyčerpání Při

 Adaptogen Posiluje imunitní systém Zvyšuje

 Posílení a aktivizace organismu při vysílení

 AdaptogenToniku – odstraňuje únavu a

 Povzbuzující nápoj pro ty co neholdují kofeinu.

 Odborná literatura uvádí že pupeny withanie

 Adaptogen Imunomodulátor Sibiřský ženšen je běžně

 Adaptogen Imunomodulátor Únava, vyčerpání,

 Nejpřirozenější tonikum pro současného člověka,

 Adaptogen Imunomodulátor Pomáhá při únavě,

 Tonizační a regenerační prostředek Únava a nízká

 Vhodné pro osoby se srdečněcévními problémy

 Adaptogen, posílení vitality, rekonvalescence

 Posílení imunitního systému a přirozené zvýšení

 Posílení imunitního systému a přirozené zvýšení

 Povzbuzující nápoj pro ty co neholdují kofeinu.

 


NjQyZ