Amalaki Himálajská sůl

Amla, Embilika lékařská, Emblica officinalis, indický angrešt

 

Číslo produktu: 1905
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 100 g
výrobce: Everest Ayurveda Ltd. Nepál
EAN kód: 8594060590417

Kompletní specifikace

  • Posiluje imunitu organizmu
  • Příznivě působí na dobré zažívání
  • Ulevuje při žaludečních a střevních potížích
  • Podporuje srdeční a mozkovou činnost
  • Přispívá k celkovému zdraví kardiovaskulárního systému
  • Regeneruje tělesné tkáně vysokým množstvím antioxidantů
  • Pomáhá eliminovat toxiny, alergie, kvasinky a plísně
  • Zlepšuje zrakové funkce
  • Příznivě působí na růst vlasů

Amalaki (Embilika lékařská) je v Indii považováno za posvátný strom a to především pro své velice výživné tzv. „nebeské ovoce“, které je bohatým přírodním zdrojem antioxidantů a vitamínu C. Je po staletí používán v systému ajurvédského lékařství jako nejúčinnější prostředek pro udržení dobrého zdraví, celkovou regeneraci organizmu a dosažení vysokého věku. Obsahuje pět druhů chutí našeho smyslového vnímání (kyselost, trpkost, sladkost, hořkost a ostrost), které vyrovnávají všechny tři energetické principy Váta, Pitta, Kapha.

Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantů (látky snižující běžný oxidační proces, který má na svědomí stárnutí a odumírání buněk) a bioflavonoidů (vitamíny podporující odolnost buněčných stěn proti pronikání škodlivých látek v podobě volných radikálů) a silnou koncentraci životně důležitých esenciálních aminokyselin. Je bohaté na množství minerálních látek a vitamínů jako je vápník, železo, fosfor, karoten, vitamín B1, B2 a vitamín C.

Spotřeba vitamínu C je u každého organizmu velmi individuální. Doporučená denní dávka vitamínu C se při zdravém životním stylu pohybuje běžně kolem 60 mg. Pro omezení onemocnění dýchacích cest doporučují lékaři denní dávku od 100-150 mg. V případě větší zátěže se jeho spotřeba zvyšuje až na několik tisíc mg. Zvýšenou potřebu vitamínu C mají sportovci, lidé z oslabenou imunitou, nemocní, diabetici, kuřáci a alkoholici. Spotřebu vitamínu C ovlivňuje nejen složení stravy a příjem tekutin, ale také fyzická námaha a psychický stres. Nedostatek vitamínu C se projevuje únavou, krvácením dásní a celkově sníženou odolností proti infekcím. Vitamín C se v těle neukládá do zásoby a proto je nutné ho přijímat pravidelně. Zvláště mladší ho potřebují v pravidelných denních dávkách. Přírodně získaný vitamín C má přirozeně vyšší účinnost než ten, který je synteticky připravený.

Složení: embilika lékařská, třtinový cukr, Himálajská sůl

Dávkování: Při běžném každodenním doplňování vitamínu C vystačí jedno 100 g balení Amalaki na dobu tří dnů. V případě zvýšené potřeby vitamínu C při poklesu imunity, nemoci, rekonvalescenci, sportovní výkonnosti či jiném zatížení jedno balení denně.

Zajímá Vás:

Balení: 100 g sušeného ovoce

M2Q3Z