Čaga drcená 50 g

Rezavec šikmý, choroš čaga

 

Číslo produktu: 2155
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 50 g
výrobce: Лекра-СЭТ (Lecraset), Rusko
EAN kód: 4607022890945

Kompletní specifikace

  • Problémy v oblasti zažívacího traktu (záněty žaludku, žaludeční vředy, onemocnění dvanáctníku, jater a sleziny, ulcerózní kolitidy, Crohnova nemoc, polypóza žaludku a střev)
  • Zvyšuje odolnost vůči infekčním chorobám
  • Podpůrný prostředek při nádorech s různou lokalizací
  • Záněty žil, trombóza, vysoký krevní tlak
  • Alergie, psoriáza, ekzémy a kožní problémy
  • Parodontóza
  • Adaptogen, uklidňuje nervový systém při nespavosti

Přípravek je suchá drť z houby Inonotus Obliquus, která je známá pod názvem Rezavec šikmý či choroš Čaga. Houba má černý, nepravidelný povrch s hlubokými zářezy, připomíná hromádku spáleného uhlí, na řezu má tabákovitě hnědavé zabarvení. Její průměr se pohybuje od 30 do 50 cm, váží 3 - 5 a více kg, roste 10 - 20 let.  Roste hlavně na břízách (zejména v Rusku na Sibiři) a žije z mízy stromu. Sbírá se pouze na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Vyskytuje se i na jilmu, jeřabině, jasanu, ale léčivé účinky má právě čaga rostoucí na bříze.

Obsahové látky: dvojsytné alkoholy ze skupiny triterpenů jako betulin, inoitociol a obliquol, dále polysacharidy, steroidy, chromogeny, lignin, puriny, kyselinu čagovou, která je podobná kys. huminové (asi na 60%), buničinu, soli křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, sodíku, zinku, měďi, manganu a draslíku. Rovněž obsahuje melanin, který podle současných výzkumů brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály, stabilizuje buněčné membrány a působí jako silný imunostimulátor, má rovněž antimykotické a antivirové účinky.

Dávkování: 1 čajovou lžíci drcené houby se přelijeme 200 - 250 ml vroucí vody a necháme 1 hodinu louhovat (pro slabší odvar stačí i 15 minut) nejlépe v termosce. Přecedíme a užíváme 1/3 výluhu 3x denně nejlépe před jídlem. Můžeme si nálev připravit do zásoby na dva dny a uchovat v lednici. Kúra by měla trvat cca 1 měsíc.

Upozornění: není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy

Balení: 50 g

MTJmMjg