Úvod »Podle orgánových soustav»Oběhová soustava»Cévy»Záněty žil » Auricularia (Auricularia polytricha) 90 kapslí


        

Auricularia (Auricularia polytricha) 90 kapslí

Jidášovo ucho, Mu Err, Auriculaire oreille-de-Judas, kikurage

 

Číslo produktu: 2164
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 90 kapslí
výrobce: TCM Point, spol. s.r.o.
EAN kód: 8594167650281

Kompletní specifikace

  • Podporuje kardiovaskulární systém - harmonizuje krevní tlak, snižuje riziko trombózy, reguluje hladinu tuků v krvi, arterioskleróza
  • Redukuje záněty, zejména kožní (lupénka), slizniční a oční
  • Má antioxidační účinky
  • Posiluje střevní peristaltiku díky vysokému obsahu balastních látek

Účinky podle tradiční čínské medicíny: doplňuje Qi a vyživuje krev, oživuje krev, vyživuje plíce, zastavuje krvácení, posiluje pohyb střev

Auricularie neboli jidášova ucha, která roste na celém světě na listnatých stromech, si asijskou kuchyni nelze představit. Za své české jméno Jidášovo ucho vděčí auricularia křesťanskému výkladu, podle něhož se Jidáš, zrádce Ježíše, oběsil na kmeni bezu, na němž posléze začaly růst houby tvaru ušního boltce. Důležitější než jméno, vzhled a legendy vztahující se k této houbě, jsou pro mykoterapeuta látky v ní obsažené, a to, jaké mají medicinální účinky. Auricularia polytricha je jedna z nejstarších jedlých hub a v Číně se pěstuje již cca 1.500 let. Auricularia byla používána k léčebným účelům po staletí jak v Číně, tak v Evropě.

MycoMedica Auricularia je extrakt z plodnice a je tedy asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější. Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Auricularia je minimálně 25% (250mg/g).

Díky svému antikoagulačnímu účinku byla Auricularia polytricha dlouho užívána jako doplňková terapie pro zlepšení průtoku krve. Dobré výsledky léčby byly hlášeny po podání náhrady Auricularia, především s ohledem na snížení rizika mrtvice a infarktu a oběhových problémů. Na rozdíl od některých syntetických přípravků na ředění krve, může tato houba při preventivním užívání nebo užívání při existujících arteriosklerotických změnách podpořit mikrocirkulaci krve bez poškození cévních stěn. Regulace hladiny krevních tuků (triglyceridů a cholesterolu) je důležitá pro zdravý kardiovaskulární systém. V Auricularia byl identifikován specifický biopolymer, který je odpovědný za jasnou schopnost této medicinální houby snižovat vysokou úroveň krevních tuků. Látka je známá pod akronymem EBP. Auricularia má imunomodulační účinky – nejen díky polysacharidům, které obsahuje. Byl popsán specifický protein, který prokázal zlepšení produkce imunocytů ve slezině in vitro a zvýšení sekrece interferonu gama v těchto buňkách. Má i protizánětlivý účinek, především na kůži, sliznicích a v očích. Současné studie přičítají tento účinek hlavně obsahu beta-D-glukanu v houbě.

Zajímá Vás:

Dávkování: při zdravotních problémech: 6–8 kapslí denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny). Doporučuje se užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat. Při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce). Kapse užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem.

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Protože "ředí krev" nepodávat při současném užívání Warfarinu. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Balení: 90 kapslí á 500 mg extraktuNWFjNTUzM2