Juan de Alonso Original Uncaria® 100 g

Xantium spinosum

 

Číslo produktu: 105
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 100 g
výrobce: Uncaria ČR spol. s.r.o.

Kompletní specifikace

  • Rostlina má antibakteriální, antiseptické, spasmolytické, cytostatické účinky
  • Chronická onemocněních jater a žaludku
  • Záněty prostaty, ledvin, vaječníků, při infekcích močového měchýře a močových cest
  • Zadržování moči
  • Dna, revmatická onemocnění
  • Snižuje horečku
  • Kašel a křeče

Juan Alonso je rostlina rozšířená po celém světě. V Peru roste ve výškách 2000 až 3500 m n.m. Je to jednoletá rostlina, dorůstající výšky 30 cm. Značně rozvětvená lodyha má žluté trny. Horní část listu je tmavozelená, spodní je bělavě-šedá a je pokryta chmýřím, s lalůčkem po obou stranách. Květy jsou žlutohnědé, plody podlouhlé. Ve fytoterapii se používají lodyhy a listy. Odvary se v Peru doporučují také jako prostředek pomáhající při odvykání závislosti na tabáku (a údajně i jiných prostředcích toxikomanie). Bylina slouží také jako žluté barvivo. Odvary z Juan de Alonsa vykazují antiseptické, resp. antibakteriální účinky v případech některých kmenů Staphyllococcus aureus, S. aeruginosa, Salmonella typhimurium, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli.
Odvary z Juan de Alonsa jsou doporučovány při léčbě novotvarů, chronických onemocněních jater a žaludku, zánětlivých onemocněních prostaty, sleziny, ledvin, při infekcích močového měchýře a močových cest (akutních i chronických), retenci (zadržování) moči, při zánětlivém onemocnění vaječníků, při chronických revmatických chorobách a dně, při kapavce, proti kašli, křečím, ke snížení horečky a utišení bolesti. Jsou součástí očistných kúr. Vodné extrakty vykazují antiseptické, resp. antibakteriální účinky v případech některých kmenů Staphyllococcus aureus, S. aeruginosa, Salmonella typhimurium, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli. Dále jsou popisovány účinky spasmolytické a cytostatické.

Obsahové látky: alkaloidy (blíže neurčené), steroly, triterpeny, flavonoidy - pendelin, jacein, centaurin, xantoestrumarin, quercetin, paluletin, seskviterpenické laktony - xanthatin, xanthinin, stizalicin, solstialin, katechiny, saponiny.

Dávkování: 1 lžíci byliny zalít 1 litrem studené vody a vařit mírným varem 5 minut. Scedit a pít 3 x denně sklenku (200 ml). Po 2 měsících užívání udělat přestávku 2 měsíce.

Upozornění: není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Zajímá Vás:

Balení: 100 g

YWFlY