Úvod »Podle orgánových soustav»Rozmnožovací soustava muži»Potence a neplodnost » Joda ORGANIKA® v dýňovém oleji 30 kapslí


    

Joda ORGANIKA® v dýňovém oleji 30 kapslí

organická forma jódu

 

Číslo produktu: 2709
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 30 kapslí
výrobce: Glandula mystery, spol. s.r.o.
EAN kód: 8588004639034

Kompletní specifikace

 • Jód je potřebný pro všechny buňky v těle
 • Je nezbytný pro tvorbu hormonů štítné žlázy, která ovlivňuje funkci všech orgánů
 • Je nezbytný pro tvorbu hormonů produkovaných ostatními endokrinními žlázami
 • Může mít příznivý vliv na snížení hustoty krve, na korekci krevních tuků a cholesterolu
 • Má pozitivní vliv a je nezbytný pro  vývoj kognitivních fukcí u dětí
 • Může mít příznivý vliv na zvýšení funkčnosti imunitního systému, potlačování deprese, zlepšení paměti
 • Je nezbytný pro reprodukci u žen a plodnost u mužů
 • Má vliv na stav pokožky,vlasů, nehtů, svalovou sílu, stav sliznic, kostní dřeně a kostí
 • Je nezbytný při dlouhotrvajících zánětech, nemocech, degenerativních a autoimunitních onemocněních a ve vyšším věku, kdy obecně hormonální činnost slábne
 • Je specifický antioxidant, který vychytává volné radikály, čímž chrání buňky před poškozením a významně snižuje riziko onemocnění

Po 10letém výzkumu se slovenské firmě podařilo vyvinout makromolekulu organického jódu, který tělo dobře přijímá a využívá. Nedá se předávkovat a nikde se neukládá. Firma v laboratorních podmínkách napodobila metabolické pochody některých treskovitých ryb, které přeměňují anorganický jód z moře na organický. Výrobek je světovým unikátem a je patentovaný. Pokud užíváme anorganickou formu jódu, která je přítomna v běžně dostupných výrobcích obsahujících jód, jeho nadměrným užíváním může dojít k různým zdravotním potížím či poškození organismu. Naopak, užívání organické formy jódu, která se nachází v produktech Joda ORGANIKAⓇ, neohrožuje lidský organismus a nelze se jí předávkovat.

Potřeba organické formy jódu... je jev, který nás provází celý život a začíná se u dětí ještě v maminčině bříšku. Maminka potřebuje jód pro normální a zdravé těhotenství, děťátko zas pro správný růst a vývoj. Endokrinní orgány a jejich zdravé fungování odpovídají i za schopnost ženy otěhotnět a u muže schopnost plodit. V pubertálním věku, v době vývoje pohlavních orgánů a tvorby hormonů, jód odpovídá za jejich zdravý vývin, potřebné množství a kvalitu.

Podle doporučení Úřadu veřejného zdravotnictví SR potřebuje dospělý člověk přibližně 150 mikrogramů jódu na den. V nejuvědomelejších zemích, jakými jsou např. Německu či Japonsko, se doporučuje užívat několikrát větší množství jódu. Výjimečně důležitou skupinou se zvýšenou potřebou jódu jsou především těhotné ženy a kojící matky pro které se doporučená denní dávka stanoví na 250 mikrogramů jódu na den. Stejně důležitý je jód pro každého, kdo se zotavuje z nemoci, při chronických onemocněních a pro všechny, kteří se cítí slabí a mají potíže bez udání příčiny. Stejně je jód důležitý i při všech autoimunitních onemocněních. Doplněk stravy Joda ORGANIKAⓇ s organickou formou jódu je účinnou a bezpečnou výživou pro lidský organismus v každém věku. Působí i v případě zdravého organismu jako prevence možných onemocnění, při již existujících onemocněních napomáhá, aby se ztracená rovnováha a poruchy správného fungování endokrinního systému opět dostaly do normálu, aby endokrinní systém správně a zdravě fungoval. Je všeobecně známo, že Evropa je přirozeně chudá na jód, proto je deficit jódu v organismu jednou z příčin mnoha zdravotních obtíží. Podle Světové zdravotnické organizace trpí nedostatkem jódu až 52% populace Evropy.

Pokud tělo nemá dostatek jódu, člověku chybí hormony štítné žlázy, čímž tělo ztrácí kontrolu nad správnou činností svých orgánů. Práci štítné žlázy lze přirovnat k pozici výkonného ředitele ve firmě. Tak, jak se ředitel řídí cíli a požadavky majitele firmy, tak se štítná žláza řídí příkazy hypofýzy. Nicméně na to, aby mohla štítná žláza správně vykonávat svou funkci, potřebuje jód. Ten je základní substancí hormonů, které štítná žláza produkuje, a které ovlivňují správnou funkci dalších orgánů. Při dlouhodobém a hlubokém deficitu jódu dochází ke zvětšení (struma) štítné žlázy. U malých dětí může tento deficit vyústit až do kretenismu (duševní a tělesná zaostalost). Mezi příznaky způsobené nedostatkem jódu řadíme přetrvávající únavu, slabou koncentraci, nervozitu, silné pocení, bolest hlavy, hodně zrychlený nebo hodně zpomalený tep, celkovou slabost, zvýšený cholesterol a hladinu cukru v krvi, zvýšený krevní tlak a jiné zdravotní potíže. Nedostatek jódu nedokážeme doplnit pouze stravou. Společnost glandula Mystery, vyvinula originální technologii, poskytující jód v bezpečné a účinné formě, kterou tělo dokáže přijmout v organické formě. Organická forma jódu ve výživovém doplňku Joda ORGANIKAⓇ se po užití ihned vstřebává do organismu, nadbytek se neukládá.

Tělo má zvýšenou potřebu přijímat organický jód především během stresu, napětí, choroby a při většině fyzických a psychických zátěží. Proto je užívání výživového doplňku Joda ORGANIKAⓇ s organickou formou jódu velmi důležitá pomoc při překonávání různých náporů a stresů, ale i jako prevence.

Složení kapsle: dýňový olej, jodid draselný. Denní dávka obsahuje: jód 150 mikrogramů (100% RVH), vitamín E 34,17 mikrogramů (0,28% RVH), kyselina linolová 73,3 mg , kyselina olejová 63,3 mg, kyselina palmitová 21,7 mg, kyselina stearová 9 mg

Dávkování: 1x denně 1 kapsli. Užít po jídle. Zapít cca 2 dcl čisté vody a během užívání zvýšit pitný režim! (1litr čisté vody na 30 kg váhy člověka denně).

Balení: 30 kapslí


 

 

YmIxYjliN