Úvod »Podle orgánových soustav»Dýchací soustava»Průdušky, astma»Chronické potíže » Chaganela Sibiřský Čagový čaj s tymiánem - 70 g


    

Chaganela Sibiřský Čagový čaj s tymiánem - 70 g

Rezavec šikmý, choroš čaga

 

Číslo produktu: 2407
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 70 g
výrobce: země původu: Rusko
EAN kód: 8594022410432

Kompletní specifikace

 • Působení antibakteriální, protizánětlivé, antivirové, detoxikační, antioxidační
 • Učinný bojovník s rakovinou, omezuje vedlejší účinky chemoterapie
 • Potlačuje vedlejší účinky léků
 • Zlepšuje a stimuluje imunitní systém, optimalizuje odolnost vůči nemocem a infekcím
 • Regulátor krevního cukr
 • Účinná proti stárnutí organismu (zajišťuje dlouhověkost)
 • Pozitivně ovlivňuje různá žaludeční onemocnění – gastritidu, onemocnění trávicího traktu  včetně vředů a zácpy
 • Zlepšuje mozkové funkce, paměť, učící se schopnosti
 • Normalizuje hladinu cholesterolu, podporuje normální krevní tlak
 • Je přínosná pro kardiovaskulární systém a srdečně cévní onemocnění
 • Má vynikající vliv na kůži, snižuje onemocnění kůže, akné, alergické problémy
 • Podporuje krásu a mladistvý elán, snižuje vypadávání vlasů
 • Působí proti parazitům
 • Účinná proti psoriáze (lupénce)
 • Vitiligo
 • Posiluje antivirovou aktivitu proti viru chřipky a viru HIV
 • Pomáhá zlepšovat DNA v buňkách celého těla
 • Působí jako bezpečný a silný  adaptogen
 • Je cenným zdrojem  flavonoidů, polyfenolů

Přípravek z houby Inonotus Obliquus, která je známá pod názvem Rezavec šikmý či choroš Čaga. Houba má černý, nepravidelný povrch s hlubokými zářezy, připomíná hromádku spáleného uhlí, na řezu má tabákovitě hnědavé zabarvení. Její průměr se pohybuje od 30 do 50 cm, váží 3 - 5 a více kg, roste 10 - 20 let.  Roste hlavně na břízách (zejména v Rusku na Sibiři) a žije z mízy stromu. Sbírá se pouze na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Vyskytuje se i na jilmu, jeřabině, jasanu, ale léčivé účinky má právě čaga rostoucí na bříze. Čistota sibiřské divočiny a extrémní chlad zdejších zim dělá ze sibiřské čagy velmi silný antioxidant. Čaga ze Sibiře je nesrovnatelně kvalitnější než z jiných oblastí ve světě. Čaga má vlastnosti, které závisejí na  místě sběru, době sklizně, stáří, koncentraci prvků v půdě a samozřejmě konečném zpracování - extračním postupu. V čím drsnějších klimatických podmínkách vyrostla, tím silnější má účinek. Zdejší klimatické oblasti vytvářejí podmínky pro vznik přirozených adaptogenů, které pomáhají bojovat se stresem.

Nejúčinnější je čaga z oblastí, kde v zimě klesá rtuť teploměru pod -45 stupňů C a kde jsou extrémní výkyvy teplot. Houby rostoucí dostatečně dlouho v optimálních podmínkách mohou vážit i přes 10 kilogramů. Až ve dvaceti letech je čaga považována za dospělou a může být zpracována. Místní obyvatelstvo sbírá čagu od nepaměti. Sběr se provádí od července do listopadu a pro získání 10 kg čagy je třeba prozkoumat okolo 1500 stromů břízy v místních nepropustných lesích. Čaga roste ve výšce 2,5 až 7,5 metrů, což činí sběr velmi náročným. Sběr musí být šetrný a hospodárný, aby nebyla narušována energie lesa nadměrnou sklizní divoké čagy.

Nejkvalitnější čaga, je ve stáří okolo 25 let a na tu se právě zaměřuje produkt Chaganela extrakt. Čaga se skládá ze tří vrstev a účinný extrakt je možné  získat pouze z první a druhé vrstvy čagy. Třetí vrstva není užitečná, z čagy se vyřeže a ve výrobě ji nepoužíváme. Tato důkladná a obtížná práce  se zpracováním každého kousku čagy nezbytně vede k navýšení ceny výsledného produktu, ale jenom tímto způsobem lze garantovat tu nejvyšší kvalitu.

Jaký je rozdíl mezi extraktem a čajem?

 • Chaga extrakt - je 100% přírodní houba čaga, která prošla technologickým procesem zvaným extrakce. Tímto procesem se aktivují léčivé látky z čagy, které jsou neaktivní v surové přírodní čaze. Tuto aktivaci je možné provést pouze prostřednictvím procesu zvaného extrakce. Extrakce umožní uvolnění biologicky aktivních látek, které se stanou přístupné lidskému metabolismu a získávají, léčebné účinky. Extrakcí vznikne vysoce koncentrovaný jemný instantní prášek, bez prachu, má příjemnou chuť a je rychle rozpustný ve vodě. Sibiřský extrakt můžete kombinovat s čagovým čajem Chaganela. Pro vážnější zdravotní problémy doporučujeme používat pouze čaga extrakt, má několikanásobně větší léčebné účinky než Chaga čaj
 • Chaga čaj - obsahuje pouze přírodní složky sušené a drcené sibiřské houby čaga, která prošla procesem páry. Chaga čaj je přirozený osvěžující zdravý nápoj, který výrazně podporuje zdraví, posiluje imunitní systém, detoxikuje. Má ale menší koncentraci biologicky účinných (léčivých) látek než Chaga extrakt. Doporučuje se jako náhrada zeleného a černého čaje. Silnější léčivé účinky má také, ale musí se pít pravidelně a během dlouhého období. Lidé, kteří pijí čaga extrakt nebo čaga čaj  pravidelně, obvykle vypadají mnohem mladší a žijí velmi dlouho.

Obsahové látky: Údaje z výzkumů na celém světě potvrzují, že sibiřská čaga obsahuje nejen mimořádnou hladinu antioxidantů, ale také širokou škálu léčivých složek včetně specifických polysacharidů, vitamínů B1,B2,B5,B6,B9,D3,K1 a minerálů. Hlavní obsahovou skupinou jsou – fenolické sloučeniny jako polyfenoly, fenolické kyseliny, (k.syringová, vanilová, p-hydroxybenzoová, trametonolová) a chinony.

Polyfenoly, flavonoidy -  jsou součástí  čagy, představují silné antioxidanty, zpomalují   proces   stárnutí a pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály. Druhou skupinou jsou triterpeny, patří mezi ně inotodiol, kyselina betulinová (3-hydroxylup-20(29)-en-28-ová kyselina), betulin. Inotodiol - je protirakovinná sloučenina. Posiluje ochranu vůči mrtvici a má protirakovinné účinky. Kyselina betulinická - bojuje s viry a tumory,  působí protizánětlivě. Betulin - obsahuje kyselinu betulinickou, která nám poskytuje široké spektrum biologických a farmakologických aktivit. V pokusech na zvířatech bylo zjištěno, že betulin z březové kůry snižoval obsah cholesterolu v krevním séru a byl s úspěchem použit u obézních pacientů. Od 90. let minulého století je tato látka intenzivně studována pro své účinky protinádorové, antioxidační a nověji též proti HIV. Melanin - sibiřská čaga obsahuje více melaninu než jiná známá potravina a bylina. Podle současných výzkumů brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály, stabilizuje buněčné membrány a působí jako silný imunostimulátor. Posiluje imunitu  při ozařování tím, že aktivuje epifýzu. Melanin pohlcuje UV záření a radiaci a to mimořádně účinně a dlouhodobě. Disponuje vysokou absorpční schopností, pomáhá zkvalitňovat a pročišťovat naši krev. Čaze dává typicky hnědou barvu. Bylo prokázáno, že melanin čagy má silné genoprotektivní (DNA-ochranné účinky). Polysacharidy a to především β-D-glukany - zlepšují imunitu a vzájemnou komunikaci buněk. Sehrávají důležitou úlohu  při boji s tumory. Podporují obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Vědci prokázali, že glukany získané z čagy mají výrazné protizánětlivé a imunomodulační účinky, stimulují produkci NK buněk v boji s nádorovým onemocněním, aniž by přímo působily na případný novotvar a snižují obsah cukru v krvi. Kyselina čagová, která je podobná kyselině huminové, kyselina  octová, kyselina máselná a šťavelová. Germanium – antioxidant, který působí zejména  na normalizaci krevního tlaku. Japonské studie prokázaly, že extrakty z čagy vykázaly nejvyšší antioxidační aktivitu ze všech studovaných léčivých hub. V pokusech in vitro působily účinně proti zlatému stafylokoku (Staphylococcus aureus a Escherichia coli).

Složení: rezavec šikmý 85%, drcená plodnice, tymián 15%

Dávkování:

 • Rychlý způsob přípravy: 1 lžičku zalijte vroucí vodou a nechte vyluhovat nejméně 5–6 minut
 • Relaxační způsob přípravy: Doporučujeme připravit do litrové nádoby a louhovat alespoň hodinu  i více. Ideální je dát konvici na stojánek s čajovou svíčkou (energie ohně udržuje stálou teplotu a můžete čagu popíjet během dne). Přidat teplou vodu kolem 80 stupňů C. Směs můžete dát do sáčku na čaj, vajíčka nebo do konvice se sítkem. Čaga může být připravována opakovaně, ale první výluh je vždy nejúčinnější. Během procesu louhování se vylučují látky, které mají antioxidační schopnosti. Podporují zdraví, mládí a dlouhověkost! Vhodné je přidat citron a dle chuti med, stévii nebo mléko. Čagu můžete přidat i do různých bylinkových čajů. Sílu čaje si určujete sami množstvím sypané směsi.

Čaj z čagy užívejte jako každodenní nápoj k doplnění potřebných vitamínů a stopových prvků. Čagový čaj Chaganela můžete pít denně místo obvyklého černého nebo zeleného čaje. Jedinečná kombinace chutí umožňuje zachytit vůni lesa, probuzení přírody, ranní rosy a to vše v jednom šálku čagového čaje.

Upozornění: Nepoužívejte, pokud aplikujete léky na snížení imunity (po transplantaci orgánů). V tomto případě může podporující imunitní schopnost čagy neutralizovat tuto léčbu. Čaga může zvýšit riziko hypoglykemie (tj. příliš nízká hladina cukru v krvi) a to u lidí, kteří jsou na ni citliví a kteří užívají antidiabetika. Příznaky hypoglykemie jsou třes, hlad, zmatenost, závratě, pocit slabosti, úzkost a potíže s mluvením. Neužívejte, pokud jste alergičtí na houby.

Balení: 70 g

 

MzcxY