Úvod »Podle orgánových soustav»Oběhová soustava»Cévy»Křečové žíly, metličky » Aronia BIO + rakytník BIO - 100% přímo lisovaná šťáva 700 ml


    

Aronia BIO + rakytník BIO - 100% přímo lisovaná šťáva 700 ml

černý jeřáb

 

Číslo produktu: 2444
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 700 ml
výrobce: Aronia Original Naturprodukte, GmbH, Německo
EAN kód: 4250396902303

Kompletní specifikace

 • Silný antioxidant s vlivem na imunitu, civilizační choroby a předčasné stárnutí
 • Křečové žíly, rozšířené kapiláry, špatné prokrvení
 • Prevence kardiovaskulárních chorob (ICHS, angina pectoris, hypertenze, infarkt, mrtvice, ateroskleróza, diabetes...
 • Ochrana oční sítnice a čočky (retinopatie, šeroslepost)
 • Prevence předčasných vrásek a úbytku kolagenu, suchá pokožka
 • Detoxikace jater, protizánětlivé působení
 • Snížuje překyselení organizmu
 • Více o indikacích a použití (klikněte)

Rakytník obohacuje šťávu z arónie o další příděl vitamínu C a umocňuje arónii o další pozitivní antioxidanty.

Arónie je keř dorůstající výšky 2-3 metrů a pochází původem z východní části Severní Ameriky z oblasti dnešní americko-kanadské hranice. Zde se rozšířila ve všech nadmořských výškách a roste divoce na nekonečných plochách. Indiánské kmeny znaly tento keř velmi dobře a jeho plodům přisuzovaly velký léčebný účinek. Slavný ruský botanik a šlechtitel I.V.Mičurin objevil arónii pro starý evropský kontinent v Americe kolem roku 1900 a přivezl ji do Ruska pro vlastní pěstitelské účely. Vyšlechtil několik mrazu odolných odrůd, včetně, mimo jiné, Aronia melanocarpa. Z bývalého Sovětského svazu se keř rozšířil přes Ukrajinu a Polsko prakticky do celé Evropy, zejména jako okrasný keř. Černé plody velikosti většího hrachu mají specifickou sladko-kyselou až mírně natrpkou chuť. Pro vysoký obsah flavonoidů, kyseliny listové, vitamínu K a vitamínu C, se těší arónie v Polsku a Rusku velké oblibě jako léčivá rostlina. Díky intenzivnímu jasně červenému zbarvení plodů (antokyany) jsou tyto pigmenty arónie často používány jako náhrada za potravinářské barvivo.

Co najdeme v plodech Arónie?

Sacharidysorbit je v těle metabolizován bez potřeby inzulínu, fruktóza (ovocný cukr), glukóza (hroznový cukr. Bioflavonoidy (polyfenoly, antokyany) mají protizánětlivý účinek, regulují krevní tlak, ochraňují cévy a zlepšují krevní oběh. Posilují imunitní systém a ochraňují buňky a tkáně. Antokyany jsou ve vodě rozpustná barviva zralých ovocných plodů (ostružiny, borůvky, acai, maqui berry, muchovník...), některých druhů zeleniny (např. červené zelí, červená řepa...) a květů (např. vlčí mák). Jejich barevnost se pohybuje ve škále červených odstínu od karmínové až k modrofialové a purpurové.  Barva se mění v závislosti na pH. Kyselé roztoky antokyanů bývají červené, neutrální fialové a zásadité modré. Antokyany mají protinádorové účinky a jejich obsah je v aronii několikanásobně vyšší než v borůvkách a hroznovém víně. Organické kyseliny (kyselina vinná, jablečná, citronová a jantarová) zajišťují nakyslou příchuť, jsou lehce vstřebatelné a podporují trávení a stimulují funkci jater a ledvin.  Minerální látky a stopové prvky (draslík, vápník, hořčík, železo, zinek, měď, jód, mangan) jsou důležité pro normální vývoj organismu. Hrají roli ve všech pochodech metabolismu, krvetvorbě, růstu kostí a působení enzymů. Vitamíny  E (pokožka a pojivové tkáně, plodnost), K (srážlivost krve),  B 1 (nervový systém), B2 (metabolismus), B6 (tukový metabolismus a metabolismus bílkovin), kyselina listová (krevní obraz), B5 (trávení) a vitamin C (antioxidant).

Rakytník pochází ze střední Asie a sibiřské typy jsou obzvláště mrazuvzdorné, snášejí teploty až -50 C°. Volný překlad latinského názvu zní „kůň trny zářící" a používal se již od dob starověku, kdy koně spásající listy keře měli výrazně lesklejší a hladší srst. Není divu - rakytník (zvláště jeho plody) jsou zásobárnou důležitých vitamínů A, B, C, D, E, K, aminokyselin, tříslovin, silic a cukrů a beta karotenu.

Zajímá Vás:

Složení: přímo lisovaná šťáva z plodů arónie 55% v kombinaci s přímo lisovanou šťávou ze sladké švestky 45%  v bio kvalitě

Použití: 1 dcl šťávy buď na lačno nebo po jídle. Množství konzumace není omezeno, dávkujte dle toho, jak Vám chutná a zda se tělo vyššímu příjmu nebrání (např překyselením žaludku).  Jako každá čistá přírodní šťáva múže mít ve větším množství (1 litr), požitém najednou a nalačno, mírně projímavé účinky. Šťáva zústáva čerstvá po dobu až 3 měsíců po otevření při pokojové teplotěí, není tedy nutné ji skladovat v ledničce.

Balení: 700 ml

YjBkNWIzZ