Úvod »Podle orgánových soustav»Rozmnožovací soustava ženy»Prsní žláza » TCM Herbs Náplast louskající oříšky (600)


    

TCM Herbs Náplast louskající oříšky (600)

RU XIAN KANG PLASTER

 

Číslo produktu: 75
balení: 4 náplasti
výrobce: TCM Herbs spol. s.r.o.
EAN kód: 8595173816005

Kompletní specifikace

 • Cysty v prsou
 • Cystické mastopatopatie a zvětšené uzliny v prsou
 • Fibroadenomy v prsou
 • Prsní nádory různého původu, vaječníkové cysty či děložní myomy
 • Lipomy (podkožní tukové nádory)

Z hlediska tradiční čínské medicíny:

 • Rozptyluje stagnaci krve XUE a energie Qi
 • Rozpouští zduřeniny a usazeniny z hlenu TAN

Popis: stále častěji se v naší civilizaci objevují u žen nemoci prsou a prsních žláz, což souvisí většinou se stresem a stravou. Obzvláště pak dominují tzv. cystické fibroadenomastopatie, jež imitují tolik obávané zhoubné prsní nádory. Jedná se o zduřeniny v oblasti prsou, někdy i bolestivé, jež musí být pravidelně kontrolovány na mamografu, aby se z těchto zdánlivě nezhoubných útvarů nevyvinulo v budoucnu cosi horšího. Již samotný fakt konstatování vazivového nádoru či cysty (byť nezhoubného) samozřejmě každou ženu znepokojuje a začarovaný kruh stresu je tak dokonán, neboť dle TCM každý stres zpomalí či zastaví průtok energie Qi v dráze jater, která prochází přes dělohu a vaječníky. Zde se pak často objeví vaječníkové cysty či v kombinaci se stravou (díky nadměrné konzumaci vlhkých a horkých jídel, přinášejících do organismu hlen TAN) děložní myomy. V případě stoupajícího hlenu TAN dochází pak po dráze žaludku a žlučníku, jež procházejí přes prsa, k „ucpání okapu" v podobě různých zduřenin, cyst či nádorů v oblasti prsou. Vhodnou bylinnou terapií z hlediska TCM je právě lokální rozpuštění stagnace hlenu, krve a energie v dané oblasti. Takovým prostředkem pak může dobře posloužit tato bylinná náplast, která se užívá zevně. Doporučuje se užívat spolu s bylinným preparátem Zklidnění zčeřené hladiny (kód 062). U vaječníkových cyst či děložních myomů se pak ještě navíc přidává Zeď devíti draků (kód 054).

Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny: Hong hua rozprouďuje krev, rozptyluje krevní stagnace a zmírňuje bolest, Yan hu suo rozprouďuje krev a podporuje pohyb energie Qi, zmírňuje bolest, Wang bu liu xing podporuje pohyb krve a snižuje otoky, obzvláště v prsou, Dang gui vyživuje, rozhýbává a harmonizuje krev, snižuje otoky, Tian hua fen ochlazuje horko z horních partií těla a rozpouští hlen TAN, Gao ben vylučuje vítr a mírní bolest, Bing pian ochlazuje horko, zmírňuje bolest a svědění, zmenšuje zduřeniny.

Dávkování: náplast se aplikuje na postižené místo (prsa či podbřišek) a to po dobu 48 hodin. Opakuje se dle potřeby, většinou nejméně po dobu 1- 2 týdnů.
Vhodné je doplnit tuto lokální léčbu bylinnou směsí Zklidnění zčeřené hladiny (kód 062) či u vaječníkových cyst či děložních myomech navíc ještě k této směsi užívat bylinnou směs Zeď devíti draků (kód 054).

Zajímá Vás:

Balení: 1 balení obsahuje 4 kusy náplastí.

Yjk2M