Úvod »Tělové a ušní svíce»firma HOXI»Tělové svíce » HOXI tělová svíce se Skořicí 1 ks


    

HOXI tělová svíce se Skořicí 1 ks

volné kusovky, nebalené do krabiček

 

Číslo produktu: 2135
zařazení: Tělové a ušní svíce
balení: 1 ks
výrobce: Hoxi

Kompletní specifikace

Nejčastější použití tělových svíček

 • Porucha trávení, hubnutí, detoxikace - pupek
 • Čelní dutiny
 • Při ženských obtížích - na podbříšek, vaječníky
 • Posílení imunity - brzlík
 • Deprese, nervozita - brzlík, pupek
 • Snížení horečky - hrdlo, pupek
 • Při bolestech svalů - místně
 • Nespavost - brzlík, pupek
 • Hemeroidy - na konec zad - páteře
 • Čištění čaker - přímo na čakry
 • Chřipka, nachlazení - prsní kost, brzlík, hrdlo
 • Zmírnění otoků - přímo na otok
 • Astma, zápal plic nebo záněty dýchacích cest - hrudní kost
 • Žaludeční potíže - žaludek
 • Hojení jizev - vedle jizvy
 • Bolesti krční páteře - za krk
 • Na modřiny - na modřinu nebo vedle ní
 • Opar - pod ucho
 • Alergie - na játra
 • Zánět zubů a dásní - na tvář
 • Chřipka - na třetí oko (mezi obočí)
 • Bolest v krku - do důlku pod krkem
 • Čištění lymfatického systému
 • Problémy s prostatou - na podbříšek

Tělové a ušní svíce HOXI jsou vyráběny zásadně ručně. Základním materiálem (který je použit u všech typů tělových a ušních svíček) je plátýnko ze 100% bavlny, která je napuštěno vyčištěným včelím voskem výhradně od českých včelařů. Dále je to velmi malé množství kvalitního parafinu s obsahem oleje (0,5%) používaným v kosmetice, farmacii a potravinářství. Důležitou surovinou jsou bylinné či vonné esence, které zyvšují jejich účinnost. Jako barvivo je použita kurkuma (indický šafrán), která má nejen krásnou žlutou barvu, ale je známa i pro své účinky.

Kurkuma neboli indický šafrán je žluté barvy. Původ má v jižní Asii. Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Výtažky z kurkumovníku (Curcuma longa) používají i jako lék. Tato rostlina má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí. Je to přírodní a velmi účinný mozkový doping. Kurkumy se používá též jako barviva do potravin, aby byly žluté. Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Včelí vosk je přirozený produkt, který vzniká metabolickou přestavbou medu a pylu v těle některých druhů včel. Nové voskové dílo má bíložlutou barvu. Ve starověkém Egyptě našel vosk uplatnění při povrchové úpravě dřeva, hlazení kamene a v kosmetice. Avicenna znal včelí vosk a dělil jej na světlý (vlastní vosk) a černý (propolis). V antickém Římě byl vosk používán i jako platidlo. Farmaceutický průmysl jej používá v potahové látce tablet - snižuje rychlost rozpouštění léčiva a prodlužuje jeho účinnost. Používá se i v kosmetickém průmyslu a samozřejmě i v léčitelství a alternativní medicíně. Skořice (Cinnamon) je aromatická kůra skořicovníků, stálezelených tropických stromů. Je i léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořenně nasládlou chuť a příjemnou vůni. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení. Využitív léčitelství - díky vysokému obsahu silic se využívá zvl. skořicový olej, tinktura a sirup. Pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace, zlepšuje trávení, štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou. Zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti, nadýmání. Podporuje chuť k jídlu, zevně se používá proti revmatismu, Má dezinfeční a antibiotické účinky, ničí bakterie, používá se také jako prostředek proti nachlazení, kašli a chřipce. Může způsobit alergickou reakci.

Účinek všech svící (tělových, očistných, čakrových i ušních) je vždy založen na komínovém efektu, který vzniká při hoření. Ostatní přísady jsou pouze doplňkem podporující, případně zesilující jejich účinnost. Tento "komín" vytahuje a odvádí zátěže z částí těla, kde jsou svíce aplikovány, uvolňuje a čistí postižené místo jak ve fyzickém, tak v energetickém těle. Tělové a ušní svíčky pomáhají stimulovat meridiánové dráhy a akupunkturní body čímž přispívají k obnově toku životní energie, regeneraci postiženého místa, obnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaci, prohřátí daného místa při masážích, harmonizaci a aktivaci lymfatického systému. Zkušenější z Vás mohou spojit aplikaci tělových svíček s jinými terapeutickými metodami, některými typy masáží, energetickým léčením apod.

Složení: čištěný včelí vosk, kosmetický parafín, kurkuma, 100% bavlněné plátno, Skořice - silice

Návod k použití: ideální je pohodlná poloha těla vleže, ve vodorovné pozici nebo podle potřeby někdy vsedě. Vystřihněte si podle přiloženého návodu ochranný papírový kroužek (ke stažení zde). Ten nasuňte na svíčku do 1/3 od spodniho konce (každá svíčka HOXi je označena proužkem). Připravte si misku nebo sklenici s vodou na uhašení svíčky. Tělovou svíčku zapalte na horním konci, mezi svíčku a tělo nemusíte vkládat ochranou gázu - tělové svíce HOXi mají ochranou gázu již ve svíčce. Spodní konec přiložte (a lehce přitlačte) na místo aplikace na těle. Pro správnou funkci svíčky dbejte na to aby spodním koncem neunikal dým. Tím vytvoříte komínový efekt. Když svíčka odhoří do 2/3, tedy nad papírový kroužek, vyndejte ji z ucha nebo sundejte z těla a uhaste v připravené vodě.

Zajímá Vás:

Upozornění: tělové svíčky nejsou zdravotnickým materiálem, ale výjimečným nástrojem lidového léčitelství používaným již pradávna různými národy a kulturami. Tělové svíce jsou určeny pouze k zevnímu použití a nenahrazují lékaře! Nedávejte tělové svíce svým dětem bez dozoru. Nepřikládejte tělové svíce na otevřené rány. Při použití tělové svíce mějte vždy připravenou misku nebo sklenici s vodou, kde můžete svíci kdykoliv uhasit. Používejte ochranný kroužek nebo jiný způsob ochrany před možným odpadnutím vyhořelé části. Používejte tělové svíčky vždy s pomocí druhé osoby nebo terapeuta pokud si jeste jisti jak bezpečností, tak aplikací! Tělové svíčky přikládejte kolmo na ošetřovanou plochu a nepoužívejte tělové svíčky přímo v oblasti srdce, na sliznice nebo otevřené rány.Tělové svíčky nejsou vhodné pro děti do 3let a neaplikujte je těhotným ženám a osobám s alergií na včelí produkty. Chraňte při použití tělových svíček oblečení, ochlupení apod. - dodržujte pravidla a zodpovědnost jako při práci s otevřeným ohněm.

Balení: 1 ks - délka 23 - 25 cm, kónický tvar

MzVhOG