Úvod »» TCM Herbs Lesk nefritového šperku (182)


    

TCM Herbs Lesk nefritového šperku (182)

QI JU DI HUANG WAN mod.

 

Číslo produktu: 50
zařazení: Doplněk stravy, není lék ani náhrada pestré stravy
balení: 100 tablet/30 g
výrobce: TCM Herbs spol. s.r.o.
EAN kód: 8594064351823

Kompletní specifikace

Gynekologické potíže:

 • Poruchy menstruačního krvácení - nepravidelné krvácení, krvácení mimo cyklus, špinění (Metrorrhagia), nadměrné či neustávající krvácení (Menorrhagia)
 • Neplodnost (Sterilita)
 • Poševní suchost (Sicca syndrom)
 • Potíže v přechodu - návaly (Klimaktérium)

Ostatní:

 • Dlouhodobé bolesti hlavy (Cefalea chronica)
 • Dlouhodobé bolesti v bedrech (Lumbalgie chronica)
 • Vysoký krevní tlak (Hypertenze)
 • Vysychání sliznic - oči, ústa, vagina (Sjoegrenův sicca syndrom)
 • Dlouhodobá zácpa (Obstipatia chronica)
 • Opožděný vývoj u dětí, jak fyzický, tak mentální (Retardatio)
 • Roztroušená skleróza (Multiplex sclerosis)
 • Pískání či hučení v uších (Tinnitus)
 • Impotence, u mužů samovolný únik semene (Spermatorea) či noční poluce, předčasný únik semene (Ejaculatio praecox)
 • Cukrovka (Diabetes mellitus)
 • Zvýšená funkce štítnice (Hypertyreoidea)

Z hlediska tradiční čínské medicíny:

 • Vyživuje a posiluje nedostatečný jin jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU
 • Vyživuje nedostatečnou krev jater GAN XUE XU
 • Stahuje stoupající jang jater GAN YANG SHI z nedostatečnosti jinu jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU
 • Ochlazuje horko jater GAN RE a „falešný oheň“ HUO XU

Popis: Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi QI JU DI HUANG WAN, která je upravena na dnešní poměry. Základem této směsi jsou byliny, jež vyživují jin ledvin a jater SHEN/GAN YIN XU. Současně obsahuje i byliny, které vyživují nedostatečnou ledvinovou esenci SHEN JING XU, nedostatečnou krev jater GAN XUE XU a dále byliny, jež ochlazují horko jater GAN RE a stahují stoupající jang jater GAN YANG SHI, který vznikl na základě nedostatečnosti jiné jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU. Dle čínské medicíny si tento stav můžeme jednoduše představit jako nedostatek či ubývání oleje v motoru, který pak nejede na plný výkon, přehřívá se a ve finále se může i zadřít. K typickým projevům této nedostatečnosti patří mírné závratě, bolesti hlavy, bolesti v bedrech, slabost a bolest v kolenou, zácpa či suchá stolice, suché sliznice (oči, ústa, vagina…), neplodnost, poruchy menstruačního krvácení (nepravidelné krvácení, špinění, krvácení mimo cyklus, nadměrné či naopak nedostatečné krvácení), chudokrevnost, hučení či pískání v uších, rozostřený zrak, mžitky před očima, předčasné stárnutí, předčasné šedivění, opožděný duševní či fyzický vývoj u dětí, zhoršení paměti, oslabená duševní činnost v dospělosti, mužská impotence či předčasný únik semene apod. K vyčerpání ledvinového a jaterního jin SHEN/GAN YIN XU dochází však především u žen, neboť součástí jinu YIN je krev XUE, a ta obzvláště u žen, má vždy tendenci ubývat (menstruace, hormonální antikoncepce, porody, kojení apod.), stejně tak i jednostranná či dlouhodobá fyzická nebo zvláště pak psychická práce bez dostatečné a řádné regenerace, spánku či dovolené. Tyto všechny potíže se projevují hlavně pak u mladých žen, u kterých navíc v kombinaci s hormonální antikoncepcí dochází k umocnění tohoto nedostatečného stavu jin YIN XU. U nedostatečnosti krve XUE XU, nedostatečnosti energie čchi QI XU, nedostatečnosti jinu YIN XU a nedostatečnosti esence ledvin SHEN JING XU je ideální kombinace této směsi s Nápojem z pravého ženšenu (kód 822) kupř. u anémie, předčasného stárnutí či šedivění, u opožděného vývoje u dětí či obecně na prodloužení kvality a délky života…

Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny:  Císařskou bylinou je Shu di huang, který mocně vyživuje nedostatečný jaterní a ledvinný jin GAN/SHEN YIN XU a rovněž mocně vyživuje nedostatečnou krev jater GAN XUE XU, posiluje nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU a vyživuje kostní dřeň, jakož i posiluje nedostatečný jin ve spodním ohništi XIA JIAO YIN XU. Prvním ministrem je Shan zhu yu, který vyživuje nedostatečný jaterní jin GAN YIN XU a díky svému stahujícímu účinku zabraňuje úniku ledvinné esence SHEN JING. Druhým ministrem je Shan yao, jež posiluje energii čchi sleziny PI QI XU, čímž stabilizuje a zpevňuje esenci ledvin SHEN JING a zabraňuje jejímu úniku. Posledním ministrem je Gou qi zi, jež posiluje nedostatečný ledvinový jin SHEN YIN XU a nedostatečnou ledvinovou esenci JING a rovněž vyživuje nedostatečný jaterní jin a nedostatečnou krev GAN YIN/XUE XU a projasňuje zrak. Asistentskou bylinou je Ze xie, pročišťuje a odvádí močí oheň ledvin SHEN HUO. Současně tato bylina kompenzuje v této směsi mastné a vlhké byliny, jinak by došlo k oslabení energie čchi sleziny PI QI XU a to vlhkem SHI. Dalším asistentem je Mu dan pi pročišťuje a odvádí oheň jater GAN HUO, ochlazuje krev RE XUE a současně vyrovnává teplou povahu ministerské byliny Shan zhu yu. Důležitým asistentem je Ju hua, jež zklidňuje a harmonizuje horko jater GAN RE, stahuje stoupající jang jater GAN YANG SHI, který v tomto případě vzniká na podkladě nedostatečnosti jin ledvin a jater SHEN/GAN YIN XU, ochlazuje horký vítr FENG RE a projasňuje zrak. Posledním asistentem je Fu ling, který je neutrální povahy a má za úkol odvádět vlhko SHI, které vzniká z nedostatečnosti sleziny PI QI XU.

Dávkování: 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená to nutně jíst!) a to lze několika způsoby:

 • Jednoduše spolknutím celých tablet a zapitím čistou vodou.
 • Tablety zalít ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmíchat a teplé vypít (podobně jako hořkou kávu, ale zde i s „bylinným lógrem“).
 • Pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtíme tablety na prášek a přidáme do čaje, který osladíme kupř. Sladěnkou či Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy) nebo přidáme do polévky či jiného jídla, aby tak byly většinou hořké tablety pro ně poživatelné.

V případě chronických obtíží či dlouhodobého užívání bylinných tablet je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v ranním Nápoji čínských MUDRců - kod 900 a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný “lógr”. Navíc tato ranní snídaně se stane i chutnější a lahodnější.

Kontraindikace: Nedostatečnost čchi sleziny PI QI XU s průjmy a trávicími potížemi. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Zajímá Vás:

Balení: 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin)

Y2U5ZmY